PIERWSZY GLIWICKI BIEG KOLOROWYCH SKARPETEK

Z okazji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie. Mamy nadzieję, że na stałe zagości ono w kalendarzu gliwickich biegów. Z ogromną przyjemnością zapraszamy Was 20 marca 2022 (niedziela) na I GLIWICKI BIEG KOLOROWYCH SKARPETEK połączony z integracyjnym piknikiem rodzinnym. Start jest darmowy, ale podczas całej imprezy będzie prowadzona zbiórka charytatywna do puszek na organizację półkolonii letnich dla dzieci z zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami. W pakietach startowych oprócz pięknych numerów startowych i medali znajdziecie równie piękne kolorowe skarpetki NIE DO PARY – w których, mamy nadzieję, pobiegniecie.
Bieg odbędzie się na trasie o długości 1,6 km, a każdy sam decyduje ile razy pokona pętlę. Bieg trwa 11:00-13:00. Można pobiec, pójść na spacer, pobiec z wózkiem, z psem, zabrać całą rodzinę, dzieci mogą jechać na hulajnodze czy rowerku. Trasa będzie podzielona na dwie części: szybką i wolną.
  • Część szybka będzie przeznaczona dla tych z Was, którzy zdecydują się na szybki bieg pod skrzydłami pacemakerów.
  • Część wolna dla wszystkich pozostałych. Nie będzie pomiaru czasu.

Równolegle od godziny 10:00-14:00 będzie trwał integracyjny piknik rodzinny. Przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie – i dorośli i dzieci. Będzie konkurs z cennymi nagrodami, oraz pyszne przekąski. Już dziś zapraszamy Was całymi rodzinami na Bojkowską 35a. Ugości nas Cechownia i GAPR.

Całą wydarzenie poprowadzi dla Was Dagmara Kowalczyk – dziennikarka TVN.
Patronat nad całością objął Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann.
 
Jeśli nie chcesz brać udziału w biegu czy marszu, po prostu przyjdź i spędź z nami czas, zasil puszkę i baw się dobrze. Projekt dofinansowany z budżetu miasta Gliwice.